Zapora cest zaradi kolesarske dirke

Vrhunec letošnje dirke predstavlja nedeljska preizkušnja za rekreativne kolesarje, ki se bodo s startom ob 9. uri podali na 68 km oz. 136 km dolgo traso po zaprtih cestah. Živopisana karavana z več kot 1.000 kolesarji iz 23 držav se bo nadzorovano podala na kolesarsko doživetje vse do kilometra 0 v Nemiljah, nato pa – vsak v svojem ritmu – vse do gorskega cilja na Jamniku. Tu in na poti do vrha, v Podblici, rojstnem kraju Mateja Mohoriča, ambasadorja L’Etape Slovenia, pričakujemo pestro dogajanje in močno spodbujanje navijačev, saj je vzpon res kraljevski.

S spustom v Kropo bo karavana kolesarjev nadaljevala tudi skozi Ljubno in preko Praproš proti Tržiču in skozi Golnik v Bašelj ter nato v Spodnjo Belo mimo posestva Brdo, kjer se bodo pomerili na sprint segmentu in zaključili krog s prihodom po Jelenovem klancu v startno-ciljni prostor v Kranju. Dolgoprogaši bodo nadaljevali svojo epsko dirko v drugi krog.

Več informacij o dirki, spremljevalnim programu in zaporah cest je na voljo na spletni strani L’Etape Slovenia.