Nov avtomatski električni defibrilator za krajane Otoč

Za krajane Otoč smo kupili nov avtomatski električni defibrilator. Nameščen je na sprednjem delu poslovilnih vežic v Otočah. Označen je z obvestilno tablo bele barve z zelenim AED napisom in nočno led osvetlitvijo, za lažjo vidljivost v primeru uporabe v nočnem času. Lepo je opazen ob glavni cesti v vas smer Otoče, takoj na levi strani cca 2 m od cestišča. V imenu sveta Krajevne skupnosti Ljubno in krajanov Otoč se prav lepo zahvaljujem za donacijo vsem donatorjem iz Otoč, ki so pomagali po njihovih najboljših močeh in nam omogočili njegov nakup. S tem AED-jem smo tako zaokrožili, da ima vsaka vas v naši krajevni skupnosti svojega. V primeru srčnega zastoja,ko šteje vsaka sekunda. Seveda si želimo, da bi defibrilator potrebovali čim manjkrat, če pa ga že bomo primorani z njim prihranimo ogromno časa in lahko rešujemo življenja.

Foto: Dejan Šparakl

Dejan Šparakl

predsednik Krajevne skupnosti Ljubno